15
Şub

ALEXANDER LAZER EPİLASYON

ALEXANDER LAZER EPİLASYON

Batmanda Lazer Epilasyon ve Güzellik merkezi olarak son teknoloji Alexdrite lazer epilasyon cihazlarını kullanmaktayız. Alexdrite lazer epilasyon cihazları 700/710 nanometre ışık dalga boyutunda lazer ışınları ile işlem yapmaktadırlar. Lazerin dalga boyu cilt dokularına zarar vermeden derinin altındaki kıl kökünü tahrip eder. Lazer ışınlarını diğer ışın türlerinden ayıran en önemli özelliği ışın dalga boyunun kısa mesafenin kısa olmasıdır.  Burada amaç kısa mesafede bulunan kıl kökünü tahrip ederek yok etmek kılın bir daha oluşmasını önlemektir. Diğer bir özelliği ise tüyün yapısında bulunan ve tüye renk veren melanin adındaki boyanın ham maddesi tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Bu iki özellik avantajlar ve dezavantajlar sağlar. Melanin sayesinde iyi tutulması açık renk cilt tipi ve koyu kıl rengi olanlarda çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Fakat koyu cilt rengi olan kişilerde uygulama risk var. Koyu renkli cilt tiplerinde yanma riski yüksektir.  Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik merkezi olarak Koyu cilt tiplerine demo uygulaması yapılmadan kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Derine inmemesi bu lazerlerin diğerlerine göre daha az ağrılı olmasını sağlar. Bu özellik, cildin yerleşimli kıllarda örneğin; sırt, kol, yüz gibi bölgelerde etkinliğinin az olmasına neden olur. Açık cilt rengi olan ve kozmetik epilasyon olarak bilinen koltuk altı, bacak, bikini, genital bölgede önerilen bir lazer tipidir. Ağrısının az olması, hızlı ve pratik uygulanabilme özelliği sayesinde çok tercih edilmektedir. Kızılımsı Beyaz kıllar lazer ışınını görmez tedaviye cevap vermezler. Lazerdeki hızlı tekrar oranı tedavi süresini azaltır.

Alexander Lazer epilasyon yapılmadan önce Uzman estetisyen tarafından kıl analizi yapılı daha sonra tedaviye başlanmalıdır. Kıl tipin bu lazer ışınlarına uygun nitelikte olup olmadığı incelenir. Epilasyon sırasında kullanılacak başlıkların seçimi yapılır. Uygun görülürse tende deneme atışı da yapılabilir.

Seans öncesinde, tedavi uygulanacak bölgede kılların tıraş makinesi veya jilet yardımıyla tıraşlanması şekilde kesilmesi gerekir; çünkü bu süreçte kılların kökünden alınması uygun değildir. Ciltte kozmetik ürün kalıntısının olmaması; var ise seansa başlamadan steril edilmesi gerekir. Seans sırasında ışıktan etkilenmemek için hem tedaviyi yapan uzmanın hem de tedavi gören hastanın gözlük takması gerekiyor

Çok koyu tenli kişilerde Alexandrite lazer epilasyon ten renginin açılmasına ve solmasına sebep olabilir. Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak koyu cilt tiplerinde diyot lazer uygulamasını tavsiye etmekteyiz. Açık tenli kişilerde de deri pigmentlerinin bozulması durumu ortaya çıkabilir. Bu kişilerde yanma görünümlü koyulaşmalar meydana gelir. Alexandrite lazer epilasyon süreci normalde acılı bir süreçtir ancak soğutucu jel sayesinde kişinin hissettiği acı azaltılır. Alexandrite lazer epilasyon sonrası kişilerde kaşınma, kızarıklık ve bölgesel şişkinlikler görülebilir. 2-3 gün içerisinde geçmesi gereken bu şikâyetlerde herhangi bir düzelme olmazsa doktor kontrolüne gidilmesi gerekir. Alexandrite lazerde çok düşük bir ihtimal olsa da yanık oluşma riski de bulunmaktadır.