26
Ara

Batman’da Lazer Epilasyon

Batman’da kullanılan lazer epilasyon cihazları nelerdir?

Epilasyon  cihazlarında başarıyı ve yüksek randımanı yakalayan iki farklı cihaz tipi bulunmaktadır bu lazer epilasyon cihazlarını şöyle sıralayabiliriz; Alexandrite ve  Diode.   Alexandrite lazer cihazları daha çok sert ve kalın tüyleri dökmekte  başarı göstermektedir. İnce tüyler için Diode daha etkilidir. çünkü diode  Cildin daha derin bölgelerine inebilen ince tüyleri görmekte başarı bir cihazdır.kombine olarak iki cihaz kullanıldığında ise elde edilen sonuçlar oldukça başarılıdır. Bu metod doğrultusunda işlem alan batmanda lazer epilasyon merkezi olarak  LARİSSA GÜZELLİK MERKEZİ hem alexandrite hem diode kullanarak aldığı sonuçlar açısından  her geçen gün yeni başarılara imza atmakta.

 

 Lazer epilasyonun uygulandığı bölgeler nelerdir?

Lazer epilasyon cihazı için  özel olarak üretilmiş gözlükle gözler  korunacak şekilde tüm bölgelere uygulama yapılabilir. Örneğin kadınlar;  tüm bacak  tüm kol sırt bel boşluğu  özel bölge göbek popo göğüs ucu kolaltı yüz çene bıyık favori gibi alanlarda uygulama yapabilir.  Erkekler ise;  yanak sırt, omuz, sakal, göğüs, ense, kol, bacak,gibi bölgelere rahatlıkla uygulama yapabilmektedir.

 

Lazer epilasyon işlemi uygulandıktan sonra ciltte herhangi bir reaksiyon meydana gelir mi ?

Hassas ciltlerde işlemden sonra on dakika ile yarım saat arası bir kızarıklık görülür bu kızarıklık tamamen geçici bir süreçtir.

Epilasyon uygulaması  yapmak isteyen biri ne yapmalıdır?

Öncelikle kişide hormon bozukluğu  veya kis olup olmadığı konusunda net bir yargıya varılabilmesi için tahlil ve  tetkitlerini yaptırması gerekir. Bu kanılardan herhangi biri varsa tedavi olması gerekir.Ayrıca kişinin cildine sarartıcı kullanmamış olması ve  lazer işleminden önceki son 4 hafta  ağda cımbız  gibi kökten alma işlemi uygulamamış olması da önem  arz eder. Bütün koşullara uyduğu takdirde  kıl analizi yapıldıktan sonra  lazer epilasyon uygulamasına rahatlıkla geçilebilir.

Lazer seanslarının aralıkları ne kadardır?

Seans aralıkları bölgeden bölgeye değişiklik göstermekle beraber maksimumum dört ile sekiz hafta aralığı arasındadır.Kişinin randevu periyoduna uyması alacağı sonucu etkiler

Lazerin cilde herhangi bir zararı var mıdır?

Lazer epilasyonun güvenirliği  Amerikan FDA tarafından yapılan uzun deneyler sonucu  herhangi bir yan etkisi bulunmadığı ve  etkili bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır. Lazer belli bir dalga boyunca cilde verilen enerji olup sadece kıl köklerinin  derinliğine indiği için cilde herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi cilde bir atık bırakması da söz konusu değildir. Kanserojen madde içermeden  uygulanan epilasyon işlemidir.