26
Ara

Bayanlarda Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için hem kadınların hem erkeklerin  sıklıkla tercih ettiği kalıcı bir epilasyon  yöntemdir. Traşlama ,,kimyasal maddeler, ağda, cımbız ve epilatör cihazları  iple alınma gibi kıl alma yöntemleri  etkili ve kalıcı bir çözüm olmamakla birlikte ciltte batık ve kıl dönmesine de sebep olabiliyor.. Lazer epilasyon yöntemi ise  cilde zarar vermeden kıl kökünü ışın demediyle yok eden son derece kullanışlı bir epilasyon yöntemidir.

Lazer epilasyon deneyim ve uzmanlık gerektiren ciddi bir epilasyon yöntemidir.  Batman’da  lazer epilasyon işleminde uygulama ortamının klinik ve steril olmasına dikkat edinilmelidir.

Lazer epilasyon koyu  ve kalın kıllarda verdiği sonuç  açık ve ince kıllara göre daha yüksek sonuç  verdiği gözlenmektedir. Açık ve ince tüyler ise daha geç bitmektedir. Ancak iyi sonuç alabilmek doğru cihaz ve doğru uygulama ile mümkün olabilmektedir.

Kişide hormonal bozukluk veya kis varsa bu lazerde aldığı sonucu etkilemektedir. Hormonal  bozukluk varsa kişi mutlaka tedavi gördükten sonra lazer epilasyon uygulaması yapmalıdır.

 Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi  Gerekenler

Lazer epilasyonda amaç kıl köklerine atış atıp kıl pigmentlerinin tahribatını sağlamaktır.Bu nedende lazer epilasyon uygulaması yapacak kişi  uygulamadan önceki son 4 hafta  cımbız, ağda, epilatör gibi kökten kıl alma işlemi uygulamaması gerekmektedir. Kişi  bronzlaştıysa veya solaryuma girdiyse  uzman kontrolünde doğal cilt tonuna gelinceye kadar  lazer epilasyon uygulaması yapılmaz. Ayrıca Son dönemlerdeki tüm cilt tedavileri ve kullandığı ilaçları uzmana  mutlaka söylenmelidir.

 Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon sonrası  rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliği olan losyonların kullanılması tavsiye edilir. Uygulama sonrası ilk 24 saat sıcak suyla temastan kaçınılmalıdır. Lazer uygulamasından sonra güneşlenmekten ve solaryuma girmekten tamamen uzak durulmalıdır.

Batman’da en iyi  Lazer epilasyon uygulaması yaptırmak isteyen kişi şunu bilmelidir ki; vücudumuzda farklı kıl yapıları bulunur. Örneğin bir bayanda üst bacak kılları inceyken alt bacak kılları daha kalın aynı şekilde bir erkekte ise sırt bölgesi kılları inceyken göğüs  bölgesi kılları daha kalındır.Bu durumda evreye iki farklı kıl yapısını gören  her cilt tonununa göre ayarlanabilen iki farklı patentli cihaz kullanılmasının önemi bir kez daha göz önüne çıkıyor. Cihazların sistemleri farklıdır ve uygun lazer epilasyon cihazı kullanılmadığı taktirde beklenen lazer epilasyondan beklenen sonuç alınmaz.

Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar

Diode Lazer Epilasyon

Diode dalga boyu 810 mm ye kadar inebilen son teknoloji en hızlı en etkili epilasyon cihazları arasında yerini almaktadır. Bu sebeple vücudun derinliklerinde bulunan kıl  pigmentlerinin tahribatı için tercih edilen bir yöntemdir. Diode lazerde lazer dalga boyu diğer lazer yöntemlerine göre  daha uzundur, bu sebeple koyu renkli tenlerde de tercih edilen bir uygulamadır. Ayrıca erkek sırtı kadın yüzü gibi dirençli ve ince olan  bölgeler içinde en başarılı lazer seçeneği  olarak kanıtlanmış başarıdadır.

 Alexandrite Lazer Epilasyon

Batman’ da alexandrite  candella makinasının meydana getirdiği  lazer ışınlarının dalga boyu 755 mm olup epilasyondan hemen sonra cilt yüzeyinin pürüsüz olarak görünmesini , uygulanacak bölgede  oldukça hızlı ve etkili olduğu, yaydığı dalga boyu ile kıldaki melanini etkileyip minimum seansla maxsimum sonuç  garantisi verdiği FDA tarafından kanıtlanmıştır.

Lazer Epilasyonun Uygulanacağı Bazı Bölgeler

Koltuk altı lazer epilasyonu

Hem kadınlarda hem erkeklerde  en çok rahatsızlık veren bölgelerden birisi koltuk altındaki istenmeyen tüylerdir. Bundan dolayı  her geçen gün koltuk altı lazer uygulaması yapmak isteyen kişi sayısı artmaktadır. Koltuk altı  lazer epilasyonda en iyi sonuç veren bölgelerden biridir.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu

Bikini bölgesi  tüylerinin alınması kadınların zorlandığı bölgelerden biridir. Bikini bölgesinin alt kısımları nemli ve dirençli olduğu için sonuçlar normal epilasyona göre daha geç alınır ancak kadınlar iyi bir dökülme yaşadığı için sonuç  geç olsa dahi uygulamaya devam etmektedirler.. Lazer epilasyon kıl köküne direkt etki edip kıl oluşumunu engellediği için, koltuk altı ve hassas bölgelerdeki kıl dönmesi sorunlarında tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Bacak lazer epilasyonu

Bacak bölgesinde  oluşan tüylenmeler  genel itibariyle genetik özellikler taşımaktadır. Bacak bölgesinde iki farklı tüy yapısı mevcuttur, alt bacak bölgesi  sert ve kalın üst bacak bölgesi ise alt bölgeye göre her zaman biraz daha incedir bundan dolayı iki farklı cihaz kullanma ihtiyacı şarttır. Sürekli olarak istenmeyen tüylerden kurtulma ihtiyacı olması kadınlar için büyük sıkıntı yaratmaktadı bu durumdan dolayı kadınların günlük hayatını daha konforlu geçirme isteği lazere olan talebi artımıştır.

Yüz lazer epilasyonu

Günlük hayatı en çok etkilyen tüyler hepinizinde tahmin ettiği gibi yüz bölgesinde  oluşan tüylerdir hormonal  bozuklukluğun kendini en yoğun gösterdiği bölgede yüz bölgesidir, bu sebeple yüz lazeri çoğu bayanın sıklıkla işlem yaptığı bir uygulamadır.Yüz lazer epilasyonu diğer bölgelere göre biraz daha zordur bu sebeple iyi bir uzman tarafından uygun cihazla planlama yapılmasının önemi büyüktür.