01
Nis

BUZ LAZER HAKKINDA HER ŞEY

BUZ LAZER HAKKINDA HERŞEY

Yıllardır ülkemizde ve dünya genelinde kullanılan acılı ve uzun süren lazer epilasyona artık son. Batmanda buz lazer epilasyonu müşterilerinin konforuna sunan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi son teknoloji ile geliştirilmiş bir cihaz olan diode buz başlık lazer epilasyon acıyı neredeyse sıfıra indiren son teknoloji bir sistemdir. Buz lazer epilasyon saniyede 10 seri atış yapmaktadır.

Lazer epilasyondan oluşan lekeler kalıcı değildir fakat güneşten etkilenmiş, bronzlaşmış cilt üzerinde yapılan lazer epilasyon sonrasında oluşmuş olan yanık veya cilt lekelerinin kalıcı bir hasar bırakma ihtimali yüksektir. Ama batmanda buz lazer (diode) dediğimiz lazer epilasyon cihazını müşterilerimin kullanım konforuna sunan Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezinin kullandığı buz lazer epilasyonda böyle bir şey mümkün değildir. Yaz kış 4 mevsim her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilen bir sistemdir. Hemen hemen herkesin kafasında soru işareti bırakan lazer epilasyon kanser yapar mı? sorusuna açıklık getirecek olursak lazer epilasyonun kanser yapması olur bir şey değil. Çünkü lazer epilasyonun güneş ışınlarından alınan ultraviyole ışınlardan daha az zararlı olduğu kanıtlanmış bir gerçek olup lazer ışınlarının deride orta tabakaya kadar inip sadece kıl kökünü tahrip etmekle görevli olmasıyla birlikte alt tabakaya inecek kadar güçlü olmadığı görülmüştür. Ütüleme lazer olarak bilinen buz lazer kontak soğutmalı ve kontak atışlı bir lazer epilasyon sistemi olup vücudun her bölgesinde rahatlıkla kullanılabilen bir cihazdır. Ayrıca buz lazer derinin dermis tabakasına kadar indiği için ciltte bir sıkılaşma, kolajen uyarımı yapılırken ciltte bir güzelleşme görülür.

Batmanda Lazer Epilasyon merkezi olarak faaliyet gösteren Larissa Lazer epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak şunu hastalarımıza tavsiye ediyoruz. Lazer epilasyon merkezlerinde dikkat edilmesi gereken kurallardan biride tek bir cihazla kalmayıp kombine cihaz kullanılmasıdır. Çünkü kişiye uygun lazer kullanıldığında istenmeyen tüylerin çok daha az seansta yok olduğu görülür. Esmer tenli kişilerin seans sayısı beyaz tenli, siyah tüylü insanlara göre çok daha uzun sürer. Tüylerin bitme olasılığı ise kişinin biyolojik yapısına bağlıdır.