01
Mar

DİOD (BUZ) LAZER NEDİR

DİOD (BUZ) LAZER NEDİR
Diode lazer 2014 yılından bu güne 69 ülkede piyasaya sunulmuş tek tek atış değil hızlı atışlar yaparak ütü yapar gibi masaj konforunda ve ağrısız olması nedeniyle kullanımı ve tercihi hızlı bir şekilde yayılmıştır. Diode lazer teknolojisinden önce siyah ve kalın kıllarda uygun epilasyonlar kullanılmaktaydı. Yıllarca bu sistem üzerinde çalışmalar yapılarak ağrısız ve acısız ve kıllarda kesin ve kalıcı yok olma yönünde lazer türü Diod ütüleme lazer ortaya çıktı. Larissa Batman Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde bu gelişen teknolejiye ayak uydurmuş ve diod lazer ütüleme sistemini Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA (Food and Drug Association) onaylı gerçek orijinal diod ütüleme lazer epilasyon sistemi ile hastalarına hizmet vermektedir. Batmanlı hastaların kullanımına dünya ile birlikte sunmuştur. Bu Diod ütüleme lazer epilasyon sistemi fizik doktoru tarafında keşfedilmiştir. Diod ütüleme lazer sistemi ünlü ABD ve İsrail firmaları tarafında üretimi yapılmaktadır. Diod ütüleme 810 dalga boyuna sahip olan diod ütüleme her cilt ve kıl tipine uygulana bilmektedir. Koyu tenli kişilerde ciltte hiç ağrı ve yanık oluşturmadan daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Diğer cihazlardan farkı tek tek atış değil hızlı atışlar yaparak ütü yapar gibi masaj konforunda ve ağrısız olması hasta tarafından yüz güldürmüştür.

Bayanlarda aşırı kıllanma nedenleri
Bayanların yumurtalıklarında bozuk çalışması yani over fonksiyonların bozuk olması ve polistik over dediğimiz yani yumurtalıklarda kist dediğimiz hastalıklardan kıllanma nedenlerinden biridir. Bayanların ayrıca genelde testosteron dediğimiz erkek hormonun yükselmesinden dolayı kıllanmaya neden olabilir. Ayrıca aşırı kıllanma nedenleri arasında böbrek üsttü bezlerin oluşması da kıllanmayı tetiklemektedir. En çok bayanlarda görülen troid ve hormonsal hastalıklarda aşırı kıllanma oluşması, önemli bir sorun haline gelmiştir.

LAZER EPİLASYON YAPMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER
Lazer epilasyon işlemi kadınlar da yüksek hassaslık sebebiyle regl döneminde 3 gün önce 3 gün sonrası yapılmamalıdır. Uygulama yapılacak bölge temiz olmalı ve kuru olmalıdır.
İşlem önseci ve sonrası kimyasal peelig ve cilddi soyacak kremler sürülmemelidir. Uygulama yapan kişi en az 1 ay önsesinden itibaren güneşten kaçınmalı bronzlaşmamalıdır. Bronzlaşmış cilt kişinin kendi ten rengine dönüştüğünde lazer epilasyon yapmalıdır.