26
Ara

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Batman Lazer Epilasyon sektörünün lider ismi Larissa Güzellik Merkezi sorularınızı yanıtlıyor.

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Lazer epilasyonun olası kalıcı bir yan etkisi söz konusu değildir. Lazer işleminden sonra bası hassas ciltlerde  kızarma kaşınma  ve hafif kabarma olabilir, birkaç saat veya çok hassas ciltlerde birkaç gün içerisinde düzelecektir. LAZER EPİLASYON NE SIKLIKTA UYGULANMALIDIR? Seanslar yüz bölgesinde 4 – 5 hafta, vücut bölgelerinde 3 – 5 haftadır. Tedavi ilerledikçe kılların çıkışının gecikmesi ile birlikte seans aralıkları uzamaktadır. NOT : (Bu süreler FİBER OPTİK ÜTÜLEME DIODE LAZER için geçerli sürelerdir. Diğer sistemlerde sonuç almak için daha uzun sürelerde seans yapmak gerekebilir.)

 

İKİ SEANS ARASINDA ÇIKAN KILLARA NE YAPILMALIDIR?

Uygulamadan sonra dökülmeyen kıllar kesinlikle iplik, cımbız, ağda, epilatör vb. yöntemlerle alınmamalıdır. İki seans arasında kıllar tıraş makinası veya jiletle cilt üzerinden temizlenebilir.

 

LAZER EPİLASYONDA SEANSLAR NE KADAR SÜRER?

Lazer epilasyon uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre farklı sürede tamamlanır. Hibrit & Fiber Optik Diode Lazer sisteminde komple tam vücut epilasyonu 30-35 dakikada tamamlanırken; Diğer birçok sistem ve cihaz ile bu süre büyük alanlarda ortalama 1 – 2 saat bile sürebilmektedir.

 

LAZER EPİLASYONDA KONTROL SEANSI NEDİR?

Kontrol seansı bir çeşit rötuştur. Kontrol seansı yapılsın veya yapılmasın normal seansın etkinliği değişmez, bu nedenle kontrol seansı yaptırmak mecburi değildir.

 

YAZIN TEDAVİYE ARA VERİLMELİ Mİ? SOLARYUMA GİRENLER LAZER YAPTIRABİLİR Mİ?

Hibrit & Fiber Optik Diode Lazerde bulunan bilgisayar sistemi sayesinde kişinin cilt rengine göre yapılan ayarlamalar ile bronz tenlilere uygulama yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Bu nedenle tedaviye yazın ara verilmez. Uygulama öncesinde ve sonrasında 10 gün süreyle solaryum veya bronzlaşmak amacıyla güneşe çıkılmaması yeterlidir.

 

LAZER EPİLASYONU KİMLER YAPTIRABİLİR?

Kıl oluşumu tamamlanmış ve uygulamaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Kızlarda 12 – 13 yaşından itibaren kıl oluşumu tamamlanmışsa uygulama yapılabilir. Beyaz renkli kıllar renk pigmenti içermediğinden lazer epilasyondan etkilenmeyecektir. Hamilelik süreci içerisinde genel kabul olarak uygulama yapılmamaktadır.

 

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON UYGULAMALARI NASIL YAPILMAKTADIR?

Söz konusu istenmeyen tüy olduğunda bayanlar kadar erkekler de lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktadır. En fazla tercih edilen bölgeler sakal üzeri (elmacık kemiği), kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler, omuz, sırt ve göğüstür. Lazer epilasyon yöntemi ile ortalama 3 – 5 seans gibi bir süreçte sonuç alınabileceği gibi, uygulama 2 – 3 seans yapıldıktan sonra bırakılarak kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi de mümkündür.

 

BATIK KILLARA LAZER EPİLASYON UYGULANABİLİR Mİ?

Batık kıllar için en uygun metot lazer epilasyondur. Kıllar ortadan kalktıkça batık sorunu düzelecek ve cilt pürüzsüz hale gelecektir.

 

HORMONAL BOZUKLUĞU OLANLAR LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİR Mİ?

Hormonsal bozukluğa bağlı aşırı veya erkek tipi kıllanmada ilaç tedavisi ile kombine lazer epilasyon tedavisi yapılmalıdır. Bu kişilerde genellikle seans sayısı normale göre daha fazla olur.

 

LAZER EPİLASYONDAN SONUÇ ALAMAMA DURUMU OLABİLİR Mİ?

Yapılan araştırmalara göre cilt ve kıl profili ideal olsa da, % 3 – 5 dolayında insan ne yazık ki lazer epilasyondan minimum düzeyde etkilenmektedir. Ayrıca beyaz kıllar lazer epilasyondan etkilenmezken, kızıl ve sarı kıllar minimum düzeyde etkilenir. Temel olarak Epilasyon başarısı kullanılan cihazın kalitesi ve etkinliği ile de doğrudan bağlantılıdır. Günümüzde en son teknoloji olan Hibrit & Fiber Optik Diode Lazer sistemi başarı şansını en yükseğe taşımaktadır. Beyaz hariç tüm kıllarda sonuç %80’leri bulmaktadır.