01
Mar

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon elektrik enerjisi ile kıl ve tüy köklerini öldüren, lazer epilasyonun aksine Batmanada iğneli epilasyonda elektrik akımı kullanılır. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde üç yöntemle epilasyon işlemi yapılmaktadır. Bu işlemler Buz lazer, Alexandra ve İğneli epilasyon işlemidir. Lazer epilasyonda lazer ışığı kıl ve tüy kökündeki melalin ni hedefler ve kökü ısıtarak yok eder. Kalıcı çözümlerdendir. İnce ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle Köklerin yakılması yöntemidir. Seansların sayısı yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik derecece sine göre değişir.

İğneli epilasyon özellikle yüz bölgesine uygulanabilir. Aşırı tüylenme olmayan alanlara da uygulanabilir. Mesela, tüm kola uygulamak yerine yalnızca koltuk altına uygulanması gereken bir epilasyon türüdür. İğneli lazer epilasyon işlemi her kıl ve tüy köküne tek tek uygulanan bir epilasyon işlemi olduğu için işlemin yapılması çok uzun zaman aldığı ve zahmetli olduğu için epilasyon işlemi yaptırmak isteyen kişiler tarafından çok tercih edilen bir epilasyon uygulama işlemi değildir.

İğneli epilasyon diyabet hastalarına ve kalp pili bulunan kişiler için uygun bir epilasyon yöntemi değildir. Aynı zamanda Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezinde vücudunda metal parça olan kişilere de uygulanmamaktadır. Gebe ve henüz erginliğe erişmemiş kişiler için de uygun değildir. Kulağa meme ucuna ve benlere kesinlikle uygulanmaması gerekir. İğneli epilasyon düzenli bir şekilde 21 gün ara ile yapılırsa kıl fazlalığına göre 3 ay ya da 1 yıl içinde kıllardan ve tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olur.

İğneli epilasyondan sonra uyulması gereken en önemli kural güneşe maruz kalmamaktır. Uygulama yapılan bölgeye el ile temas yapılmamalı ve cımbız, ağda gibi ürünler kullanılmamalıdır. Ayrıca ilk 24 saat bölgeye su değdirilmemelidir.

Genellikle dakikası 1TL ile 3TL arasında değişen bir epilasyon uygulama işlemidir. İğneli epilasyon işlemi dakika ile ücretlendirilen bir uygulamadır. İğneli epilasyon işlemi dakika ile ücretlendirilen bir uygulama işlemi olduğu için işleme başlamadan önce iğneli epilasyon yaptıracak kişiye net bir ödeme ücreti çıkarılamadığı için işlem ortasında veya sonunda hastalara genelde kabarık ücretler çıkmakta ve uygulama yaptıran kişiler genelde işlemi yarım bırakmaktadırlar. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezin de iğneli epilasyon işlemini dakikasını 1TL’den yapılmaktadır. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezinde iğneli epilasyon işlemi yaptıracak kişilere işlem öncesi tahmini bir ücret hesaplaması yapılmakta ve işlem sonucunda da başta hesaplanmış olan ücret genelde değişmemekte ve hastalarımız hayal kırıklığına uğratılmamaktadır.