25
Mar

LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak batmanda lazer epilasyon işlemini tarif edecek olursak, lazer epilasyon, vücudun belli bölgelerindeki istenmeyen kılların kökünü besleyen melanine odaklı lazer ile kıl kökünü zayıflatma veya ortadan kaldırma işlemidir. Tatbiki de bir seferde kıl kökleri tamamen ortadan kaldırmak yok etmek mümkün değildir. Kılların yoğunluğuna ve bölgenin büyüklüğüne göre işlem uzun veya kısa sürebilir. Bu yüzdendir ki işlemin belli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen bireyler öncelikli olarak hangi lazer tipi bende etkili olur diye merak ederler. Bunun cevabı her bir lazer cihazın piyasaya çıkışıyla değişir. Her bir lazer epilasyon cihazının zayıf veya üstün olduğu birçok özelliği var.  Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak batmanda lazer epilasyon işlemi için kullandığınız bütün dünyada en çok tercih edilen en son teknoloji Alexandrite lazer epilasyon cihazı sert ve kalın tüylerde çok etkilidir. Hem çok iyi bir soğutma sistemine sahip hem de etkisini yüzeyselde gösterdiği için vücutta kıl görünmez.  Bu iki özellik Alexandrite cihazını vazgeçilmez kılmaktadır.  Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak kullandığımız diğer lazer epilasyon cihazı her cilt tipine uyan ve çok koyu esmerlerde bile etkisini gösteren, geleceğin lazer epilasyon sistemi olarak yorumlanan Diode lazer epilasyon cihazı kalın kıllarda çok ağrı verdiğinden ve etkisini geç gösterdiğinden dolayı daha çok ince tüylerde etkilidir.  Soğuyan başlığa sahip bu cihaz ağrı eşiği düşük olanlarda bile rahatlıkla kullanılabilir. Lazer ışını 810 nm’ye kadar indiği için derin köklü kıllarda bile etkisi çok iyidir.

Lazer epilasyon yaptıranların aklını karıştıran IPL yani ışık bazlı lazer sistemleri. Piyasada çok ucuza satılan bu cihazlar adından da anlaşılacağı üzere ışık bazlı sisteme dayalıdır. Lazer ışını yerine yoğun bir ışık demeti kullanılarak çalışır. Bu sistem ile çalışan cihazlar kıl köküne inip onu tahrip etme gücüne sahip değildir. Tabiri yerinde ise modern ağda olarak kullanılır ve etkisi kalıcı değildir.

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak batmanda lazer epilasyon için kullandığımız sistemlerin birçok faydası var. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz. Kişi hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendini rahat hisseder. Lazer epilasyon yapılan bölgede uzun süre yâda kalıcı olarak epilasyon sağlanıyor. Soğutma sistemleri kullanıldığı için ağrı eşiği az olan kişiler bile rahatlıkla lazer epilasyon yaptırabilir. Lazer epilasyon yapılan bölgede tekrar kıl çıkma olasılığı çok az ama çıksa bile çıkan tüylere ince bir yapısı olduğundan kişiyi rahatsız etmez.