24
May

LAZER EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyonunun Faydaları Lazerler, istenmeyen tüyleri yüz, bacak, kol, koltukaltı, bikini çizgisi ve diğer alanlardan temizlemek için kullanışlıdır.

Lazer epilasyonunun faydaları şunlardır: Lazerler, insan vücudunu çevreleyen deriyi hasarsız bırakırken, koyu, kaba kılları seçici olarak hedef alabilir. Lazer epilasyon işlemi yapmayı planlıyorsanız, tedaviden önce altı hafta boyunca koparma, ağda ve elektroliz işlemi yapmayı bırakmalısınız. Çünkü lazer, geçici olarak ağda veya koparma yoluyla çıkan tüylerin köklerini hedefler. Lazerin her bir nabzı saniyenin bir kesimini alır ve aynı anda birçok tüyü tedavi edebilir. Lazer, saniyede çeyreğin büyüklüğünde bir alanı tedavi edebilir. Üst dudak gibi küçük alanlar bir dakikadan daha kısa sürede tedavi edilebilir ve sırt veya bacak gibi geniş alanlar bir saat kadar sürebilir.

Batmanda Lazer Epilasyon işlemi yapan Larissa güzellik merkezi olarak lazer epilasyon yapacaklara şu tavsiyelerde bulunuyoruz, tedaviden önce ve sonra altı hafta boyunca güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Güneşe maruz kalma, lazer epilasyon işlemini daha az etkili hale getirir ve tedaviden sonra komplikasyonları daha olası hale getirir. Lazer epilasyon, istenmeyen kılları gidermek için güçlü bir lazer veya “yoğun darbeli ışık” (IPL) kullanan kozmetik bir işlemdir. Bu ışık kaynağı derideki kıl köklerini ısıtır ve yok eder, bu da saçların büyümesini bozar. Tedavi edilecek ortak alanlar yüz, bacak, kol, koltukaltı ve bikini çizgisidir. Hirsutizmli (aşırı kıl büyümesi) kişiler için daha faydalıdır. Genel olarak, soluk cilt ve koyu kılları olan insanlarda daha çok etkilidir ve koyu tenli kişilerde işe yaramamaktadır.

Lazer Epilasyon Sırasında Ne Beklenir?

İşlemden hemen önce, tedaviye tabi tutulacak tüyleriniz, cilt yüzeyinin birkaç milimetresine kadar kesilecektir. Lazer ekipmanı, cilt renginizin yanı sıra tedavi edilen kıllarınızın rengine, kalınlığına ve konumuna göre ayarlanacaktır. Temiz, güvenli ve uygun bir ortamda uygun şekilde nitelikli ve saygın bir uygulayıcı bulmak için zaman ayırın. Bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda uygulayıcınıza ne yapmanız gerektiğini sorun.

Randevunuzdan bir gün önce cilt bölgesini tıraş etmeniz gerekir.

İşlem süresince,  uygulama sırasında gözlerinizi korumak için özel olarak tasarlanmış gözlükler takacaksınız.

Lokal anestezi gerekli değildir. Uygulayıcı genellikle cilt bölgesine serin jel veya soğutma havası spreyi uygular.