21
Mar

LAZER EPİLASYON HAKKINDA BİLGİ

LAZER EPİLASYON HAKKINDA BİLGİ

Lazer Epilasyonun 18 yaşından büyük kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir. Batmanda lazer epilasyon hizmeti sunan Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak lazer epilasyon işlemi bıyık, bacak, kol, koltuk altı, bikini, göğüs, sırt ve diğer alanlarda bulunan istenmeyen tüylerin sağlıklı olarak yok edilmesi işlemi olarak tanımlıyoruz.

Lazerin her bir atışı saniyenin bir kısmını alır ve aynı anda birçok tüyü yok eder. Örneğin bıyık gibi küçük alanlar bir dakikadan kısa sürede tedavi edilebilir, sırt veya bacaklar gibi geniş alanlar bir saate kadar sürebilir. Çoğu hasta, ortalama 3 ile 7 seanstan sonra kalıcı kıl dökülmesi sonucunu yaşar.

Lazer epilasyon, sadece istenmeyen kılların yok edilmesi işlemidir. Lazer epilasyon yapmayı düşünüyorsanız, batmanda lazer epilasyon hizmeti sunan Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak tedaviden 15 gün öncesinde kılları koparmamanızı veya ağda yapmamanızı, seanslara girmeden 2 gün öncesinde jiletle kılların kısaltılması gerektiğini tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni, lazer işlemi tüylerin köklerini hedeflemesidir ve bunlar kıl kökünü mumlama veya koparma ile geçici olarak çıkarmaktadır. Tedaviden önce ve sonra uzun süreli güneşe maruz kalmamalısınız.

Lazer epilasyon cihazının ayarları işleme başlamadan önce tedavi edilen kıllın rengine, kalınlığına ve bulunduğu yere ve cildinizin rengine göre ayarlanır. Kullanılan lazer veya ışık kaynağına bağlı olarak, hasta ve estetiyseler uygun göz koruması kullanmaları gerekmektedir. Bu koruma lazer ışık veya ışınlarının göze nüfuz etmemesine engel olacaktır. Ardından estetiysen, tedavi alanına bir deneme atışı yaparak bölgeye en iyi ayarların kullanıldığından emin olmak ve ortaya çıkabilecek kötü reaksiyonları kontrol etmek için birkaç dakika gözlem yapacaktır. Lazer epilasyon işlemi tamamlandığında, ortaya çıkabilecek herhangi bir rahatsızlığı hafifletmek için buz paketleri veya kremler ile bölge kontrol altına alınır. Bir sonraki tedavinizi 4 ile 6 hafta sonrasına programlayabilirsiniz.

Batmanda lazer epilasyon hizmeti sunan Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak lazer epilasyon işlemi yaptıran kişilerde bir iki gün sonra cildinizin işlenmiş görmüş alanı güneş yanığı gibi görünür ve hissedilir. Serin kompresler ve nemlendiriciler yardımı ile istenmeyen durum azaltılabilir. Yüzünüz tedavi gördüyse cildiniz kabarcık olmazsa ertesi gün makyaj yapabilirsin 10 sün sonra başlayarak gelecek ay boyunca tedavi edilen kıllar dökülecektir. Kabarcıklar nadirdir ancak daha koyu tenli insanlarda olma olasılığı daha yüksektir. Diğer olası yan etkiler şişme, kızarıklık ve yara izi. Daimi skar veya cilt renginde değişiklikler nadirdir. Güvenli ve etkin şekilde olması için kıl ve cilt tipine göre değerlerin doğru belirlenmesi; cilt rengi, kıl yoğunluğu, kıl rengi ve kalınlığına bakılarak, doğru cihaz ve enerji tespit edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada işlem yapan estetisyenin tecrübesi önem arz etmektedir.