19
Nis

LAZER EPİLASYON HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Batmanda Lazer Epilasyon hizmeti veren Larissa Güzellik Merkezi olarak kullandığımız son teknoloji lazerler cihazları sayesinde tüylerden tamamen kurtulmak artık mümkün. Tüylenme de söz konusu olan birçok farklı etken vardır. Tüylenmeler genetik bir durum ise bunları lazerle yok etmek mümkün ancak eğer hormonal bir dengesizlik varsa vücutta o zaman lazer epilasyondan sonuç alabilmek için önce hormon dengesinin oturması gerekir. Dolayısıyla polikistik over hastaları ve özellikle kortizon kullanan kişiler tekrardan tetkiklerini yaptırıp bir tedavi sürecinden geçip her şey normale döndükten sonra lazer epilasyona başlayabilirler.

Lazer epilasyonda kullanılan lazer epilasyon cihazları melanosit dediğimiz kıla ve deriye rengini veren hücreleri hedef alırlar. Melanositlerin en yoğun bulunduğu yerler ise benler ve kıl kökleridir. Dolayısıyla üst yüzeyde yani deri yüzeyinde kalan melanosit hücrelerinin etkilenmesini önlemek amacıyla lazerlere özel soğutma sistemleri yerleştirilir. Lazerlerin soğutma sistemleri üst tabakada olan epidermisi koruyarak yeterli derecede ısının kıl kökünde oluşmasını sağlarlar. Böylelikle ısınan kıl kökleri tahrip edilir ve tekrar kıl oluşumuna engel olur.

Batmanda Lazer Epilasyon hizmeti veren Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak lazer epilasyonda dalga boyları birbirinden çok farklı 2 tip lazer epilasyon cihazı kullanmaktayız. Bunlar Alexandrite ve diyot cihazlarıdır. Her 2 cihazda lazer epilasyonda oldukça iyi sonuç vermektedir. Lazer epilasyonda kişinin cilt rengi çok önemlidir. Eğer cilt tipi koyu ise diyot cihazı tercih edilmelidir. Ancak cilt rengi beyaz olan kişilerde alexandrite cihazı en iyi sonuç veren cihazdır. Aynı zamanda kıl rengi de çok büyük önem taşımaktadır. Çok ince, açık renkli tüyler lazer epilasyonda beklendiği gibi iyi bir sonuç vermemektedir. Koyu renkli ve kalın kıllar ise ortalama 5 – 6 seans içerisinde vücutta % 60 ile 70 oranında azalma göstermektedir.

Batmanda Lazer Epilasyon hizmeti veren Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak yüz bölgesindeki tüylerde ise doğru cihaz kullanımının çok önemli olduğunu belirtiyoruz. Aksi takdirde yanlış bir cihazla işlem yapıldığında yüzde azalma yerine artış gösterebilir. Lazer epilasyonda artık günümüzdeki cihazlarla yaz ve kış rahatlıkla işlem yapılabilir. Lazer epilasyon cihazları anagen döneminde olan kılları tahrip etmektedir. Lazer cihazlarının ışık dalga boyları sadece kıl kökünü etkilediği için iç organlara, doku altına hiçbir zararı yoktur.