10
Şub

Lazer Epilasyon İşlemi Nasıl Yapılır

Lazer Epilasyon İşlemi Nasıl Yapılır

Batmanda Lazer epilasyon uygulaması ile lazer ışığı kıl köklerinde ısı oluşturarak kıl köklerini tahrip edilip kıl köklerinin bir daha çıkmamasını sağlar. Yaş, genetik faktörler, hormonal faktörler ilaç kullanımı ve metabolizmanın özellikleri gibi birçok faktörler tüylerin kalınlığı ve gücü üzerinde etkili rol oynar. Lazer epilasyon süresince büyüme döngüsündeki kıl kökünün büyüme kapasitesini hızla yavaşlatıyor ve ilerleyen seanslarda tamamen yok ediyor. Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezimizde son teknoloji lazer epilasyon cihazları ile ağrısız, güvenli ve kalıcı bir şekilde hem bayanlara hem de erkeklere lazer epilasyon uygulanmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında kıl köklerinin yok edilmesi kıl rengine dayalıdır. Renge duyarlı lazer ışınları koyu renkli tüy ve kılları yakalayarak kıl köklerini tahrip edilir bu esnada kıl kökleri yanarak kalıcı olarak yok edilir. Bu yüzden lazer epilasyon uygulaması esnasında tüyler kısaltılır buradaki amaç tüyü değil tüyün kökünü yakmaktır. Sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterir. Hormanal dengesi ve bozukluğu olan kişilerde lazer epilasyon tüylerin çoğalması yönünde tetikleme kıl köklerinin canlanması yönünde uyarılma yapa bilir yada uygun doz verilmez az doz verilirse ciltte görmediğimiz uyumakta olan kıl köklerinin tetiklenmesi sağlanıp yeniden uyanmaları sağlanabilir. Buda istenmeyen kıl ve tüylerimizden kurtulmak isterken daha fazla kıllanma ve tüylenmeye sebep olabilir. Bu tür istenmeyen durumların ortaya çıkmaması için Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezimizde hastalarımıza işlem öncesinde analiz yapılıp ondan sonra işlemlere devam ediyoruz.

Lazer epilasyon uygulaması esnasında hastalar her hangi bir acı hissetmezler kişiler kol bileğinde bulunan plastik bant bir bileklik olduğunu ve bu bilekliği hafifçe çekip bıraktığınızı düşünün yada sinek ısırığı gibi işte lazer epilasyon uygulaması süresince bu tarz bir his yaşayacaksınız. Duyulan his cilt tipine göre de farklılık gösterebilmektedir.

Lazer epilasyon işleminin başarısı cihaz seçimine ve cilt rengine bağlı olarak farklılık gösterir. Başarılı bir lazer uygulaması için ilk adım doğru bir cihazın seçimidir. Uygun lama yapılacak olan kişinin cilt renginin açık olması olumlu sonuçlar almak için uygulamada avantaj sağlar çünkü açık cilt tiplerinde doz artışı daha rahat yapılabilir lazer ışın dozu ne kadar yüksek olursa başarı oranı da o kadar artış göstermektedir.