21
Şub

Lazer Epilasyon Kalıcı veya Geçici Çözüm mü?

Lazer Epilasyon Kalıcı veya Geçici Çözüm mü?

Gerçekten kalıcı mı?

Kısacası, hayır. Lazer epilasyon, yeni tüylerin büyümesini durdurmak için kıl köklerini yok ederek çalışır. Bu, kıl kökleri uzun süre durgunluk halindedir – tıraş etme ve ağda ile alma işleminden çok daha uzun süre uykuda bırakma işlemidir. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak yaptığımız lazer işlemlerinden sonra tüyler geri döndüğünde, daha hafif, daha ince ve daha az sayıda olacaklardır.
Tanıtımlarda bu işlem “kalıcı” epilasyon biçimi olarak lanse edilse de, lazer epilasyon işlemi belirli bir bölgedeki istenmeyen tüy sayısını kişinin biyolojik yapısına göre %70 ile %90 oranında azaltır. İstenmeyen tüyler geri geldiğinde ise çok cılız ve minik olacaktır.
Yapılan çalışmalar sonucu epilasyon işlemlerinin açık ten tonları ve daha koyu renk saçlı insanlarda en iyi sonucu verdiği görülmektedir. Ayrıca, en iyi sonuçları elde etmek için dermatoloji sertifikalı bir dermatologun lazer epilasyon işlemini uygulamasını önerir.

Lazer epilasyon nasıl çalışır?
Lazer epilasyon işlemi esnasında yüksek ısı içeren lazer ışınlarını hafif bir radyasyon şekli olarak kullanır. İşlem sırasında bu lazer ışınları ısınır ve kıl köklerine zarar verir.
Kıl kökleri cildin hemen altında bulunur. Yeni kıl telleri üretmekle sorumludurlar. Kök yok edilirse, kıl üretimi geçici olarak devre dışı bırakılır.
Buna karşılık, cımbız, tıraş ve ağda uygulaması kılları yerinden kaldırır. Bu yöntemler kıl üreten kökleri hedeflemezler ve kısa sürede kıl üretimi tekrarlanacaktır.
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi lazerli epilasyon için aşağıdaki alanları uygun bulmaktadır:

Göğüs,
Genital Bölge
Omuzlar
Boyun
Bacaklar
Kollar
Bikini hattı
Yüz (göz bölgesi hariç)

Lazer epilasyon işlemi, açık ten tonlarında daha koyu renk saç rengiyle en iyi sonucu verir. Bunun nedeni, lazerler saç melanini (renk) hedeflemektir. Lazer epilasyon işlemi kıl renklerinin hafifletilmesini ve ciltteki saç görünümünü azaltır.

Kıllarınızın bir kısmı, ilk tedavi oturumunuzdan birkaç gün sonra da dökülebilir.

Genel olarak, lazer epilasyon nispeten hızlı bir işlemdir. Üst dudak (bıyık) gibi daha küçük alanlar yalnızca birkaç dakika alabilir. Sırt veya göğüs gibi daha geniş epilasyon alanları bir saat veya daha uzun sürebilir.

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde dermatologlarımız işlem öncesinde tropikal bir ağrı giderici jel (anestetik) uygularsa, bir saat kadar bekleme salonumuzda jelin etki göstermesini bekleyebilirsiniz.

Yüksek lazerle epilasyon oranına rağmen, saç follikülleri sonunda düzelir. Bu, yeni saç üretimine yol açar. Mümkün olan en iyi sonuçların elde edilmesi için, birden fazla tedavi seansı geçmeniz gerekecektir.