09
May

LAZER EPİLASYON KILLANMANIN NEDENLERİ

KILLANMANIN NEDENLERİ

Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi kıllanma her yaştaki kadında ve erkekte rastlanabilen ve görünüm açısından bir sorun olarak düşünülen bu durum ciddi bir hastalığın belirtisi de olabilir. Ancak anormal kıllanma durumlarında bir hastaneye giderek kıllanma nedenleri araştırılmalıdır. Kıllanmanın nedeni tıbbi bir sorundan kaynaklanıyor ise öncelikle bu sorun tedavi edilmelidir, aksi takdirde yapılan lazer epilasyonun sonucu başarısız olur. Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezimize vücudunun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan kıllar ve tüyler için müracaat eden hastalarımızın bazılarında bu kıllanma ve tüylenme sebepleri için yapılan analizler sonucu genetik, hormonal ve metabolik etkenler rol oynadığını gözlemlemiş bulunmaktayız.

TÜYLENMENİN KİŞİDE YARATTIĞI PSİKOLOJİK ETKİ

Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezimize müracaat eden bayanlar erkek tipi kıllanma sorunu sonucunda utanma, özgüven eksikliği ve kendilerini çirkin hissetme duyguları ile gelmektedirler. Erkek ya da kadın tüm bireyleri rahatsız eden bu durum kişilerde ciddi ruhsal sorunlara neden olmaktadır. Çünkü kıllanma bir kozmetik sorun olmaktan çok psikolojik ve sosyal yönleri olan bir hastalıktır. Bu nedenle kıllanmanın tedavisinde lazer epilasyon önemli bir yer tutar.

LAZER EPİLASYONDA AĞRI DÜZEYİ

Günümüzde var olan lazer epilasyon cihazlarının hiçbiri ağrısız değildir. Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi Lazer epilasyonda ağrı eşiği kişiden kişiye değişen bir durum olmakla birlikte genellikle duyulan ağrı hissinin cilde lastik çarpması yâda sinek ısırığı şeklinde olduğu söylenir. Ağrının en fazla olduğu yer bikini bölgesi olduğu için ağrı eşiğini en aza indirmek için isteğe bağlı anestezi (uyuşturucu) kremler kullanılmaktadır. Ayrıca erkeklerde ve koyu, kalın kıllara sahip kişilerde ağrı eşiği daha fazladır.

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON

Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi estetisyenleri günümüzde kadınlara oranla artık erkeklerinde bakımına önem verdiği ve güzellik merkezlerine gitmekte olan erkeklerin sayısında büyük bir artış olduğu gözlenmiştir. Özellikle erkeklerin güzellik merkezlerine gitme sebeplerinin başında istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi gelmektedir. Erkekler daha çok sakal üstü, sırt, göğüs, omuz, kol altı, ense ve boyun bölgesinde olan kıllardan şikayet ederek bu gibi bölgelere lazer epilasyon uygulamaktadır.