16
Şub

LAZER EPİLASYON KOMPLİKASYONLARI

LAZER EPİLASYON KOMPLİKASYONLARI
Batman Lazer Epilasyon Larissa Güzellik Merkezi olarak epilasyon işlemi yaptıran kişilerin cilt hassaslık durumuna göre lazer epilasyon esnasında ve sonrasındaağrı, ciltte kabarcık ve kızarıklık olabileceğini tabi bu komplikasyonların en fazla 24 saat içinde geçtiğini hastalarımıza her zaman hatırlatıyoruz. Bu komplikasyonlar bazı kişilerde hiç olmaz iken çok hassas ciltler veya daha önce cilde uygulanmış olan bazı işlemler neticesi cilt bu tepkileri vermektedir.


Lazer epilasyonda acı ve ağrı duyulur mu?
Ağrı kişiye bağlıdır. Ağrı eşiği düşük olanlar evet ağrı hisseder ama Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik merkezimizde son teknoloji lazer cihazlar kullanıldığı için çok iyi soğutma sistemi vardır ve bu sayede ağrı hissi en düşük seviyeye indirgenir.
Koltuk altlarına uygulanan lazer epilasyon meme kanserine ve genital bölgeye uygulanan lazer epilasyon kısırlığa neden olur mu?
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezine epilasyon işlemi için gelen bayanlardan bazen Lazer epilasyonun meme kanserine ve kısırlığa yol açabileceğine ilişkin bazı sorular almaktayız. Lazer epilasyonun meme kanserine ve kısırlığa yol açabileceğine ilişkin herhangi bir bilimsel çalışma bulunmuyor. Lazer ışını 2-3 mm derinin altına kıl köküne kadar iner. Daha derine inmediği için iç organlara herhangi bir zarar vermez. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar radyolojik görüntüleme yönteminden farklı olarak elektromanyetik özelliktedir ve kansere ve kısırlığa yol açmaz.
Kıl dönmesi ve batıklarda lazer epilasyon etkili midir?
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde uyguladığımız lazer epilasyon teknikleri kıl dönmesine ve batıklarda iyi sonuçlar vermektedir. Lazer ışını kılın kökünü etkilediği için o bölgedeki kıl sorunları %80-90 oranında azalır.
Lazer epilasyonun dövme ve kalıcı makyaja etkisi nelerdir?
Kalıcı makyaj ve dövmesi olanların dövme bölgelerinde lazer epilasyon yapılacak ise dikkatli olunmalıdırçünkü gerek kalıcı makyaj gerekse dövmelerde kullanılan maddelerin lazer ışınları ile reaksiyona girmesi ve dövmenin renginde bozulmalar, silinmeler hatta ciltte yanıklar oluşma riski oluşturmasıdır.
Lazer epilasyona başlamadan önce nasıl bir hazırlık yapılır?
Batman Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak lazer epilasyon işlemi öncesinde hastalarımıza en az 15 gün öncesinden ağda, tüy dökücü krem ve cımbız ile yapılan işlemleri sonlandırılmalarını işleme başlamadan 2 gün öncesinden lazer epilasyon yapılacak bölgedeki kılları jiletsiz traş makinesi ile kısaltılmalarını ve işlem yapılacak bölgede herhangi bir makyaj veya parfüm var ise temizlemelerini öneriyoruz.