07
Şub

Lazer Epilasyon İşlemi

LAZER EPİLASYON İŞLEMİ NASIL UYGULANIR?

Batmanda Lazer epilasyon Larissa Güzellik Merkezi olarak lazer epilasyon uygulama işlemine başlamadan önce epilasyon yapılacak bölgede kıl ve tüylerde kısaltma makinesi veya jilet ile temizlenir. Çünkü uygulamada amaç kıl kökünü tahrip etmektir kökü tahrip etmek için alanın temizlenmesi önem arz eder lazer uygulaması süre bakımından farklılık gösterir. Alanın genişliğine bağlı olarak işlemin süresi birkaç dakika sürebileceği gibi birkaç saate sürebilir. Lazer uygulamasından sonra tüyler üç dört gün içinde kendiliğinden dökülür.

LAZER EPİLASYONUN GELENEKSEL UYGULAMALARDAN FARKI NELERDİR?

Çağımızın gelişen teknolojisi her alanda olduğu gibi güzellik alanında da her geçen gün yenilenmektedir. Lazer epilasyon uygulaması hem çok daha kısa sürüp hem de ağrı oranı kıyaslanamayacak kadar daha düşük olmasından dolayı tercih ediliyor. Epilasyonun kalıcı bir işlem olması yok denecek kadar az acı vermesi ve kısa sürede geniş alanların taranabilmesi bu yöntemin vazgeçilmez özellikleri arasında yer almaktadır.

LAZER EPİLASYON GÜVENİLİR BİR YÖNTEM Mİ?

Batman Larissa Lazer epilasyon & Güzellik Merkezi olarak hastalarımıza ve Batmanlı hemşerilerimize sağlıklı bir şekilde ve kurallarına uygun yapılan lazer işlemlerini herhangi kötü bir sonuç doğurmayacağını belirtir, fakat oluşabilecek olumsuz bir sonuç oluşmaması için mutlak süreçte dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Öncelikle Batman’da lazer epilasyon uygulayacak kişi lazer cihazının patentini, güvenirliğini, türünü araştırmalıdır. Kişiden kişiye değişkenlik gösteren kıl ve ten tipi farklılığına uygun değerler belirlenmelidir. Uygulama yapacak kişinin cilt rengi kıl tipi kıl kalınlığı kullanacağı cihazda önem arz eder kişinin tüy yapısı ince ise sert ve kalın tüyü görmekte başarılı Alexandrite Candella kullanması gerekirken tüy yapısı ince olan kişiler Buz lazer diye adlandırdığımız Soprano Diod cihazıyla işlem görmelerini tavsiye ederiz.

LAZER EPİLASYONU YÖNTEMİNİ KİMLER UYGULAYABİLİR?

Lazer epilasyon uygulaması erkeklerde ergenlikten sonra bayanlarda adet görmeye başlanıldığı dönem itibari ile her yaşta uygulanabilen sağlıklı konforlu bir işlemdir.Bayanlarda ergenlikten sonra uygulanmasının sebebi ise bu dönemlerde hormonal değerlerin tam olarak gelişmemesi tüylerin gelişimini tamamlamamış olmasına neden olur. Erkeklerde ise kemik kas yapısının tam olarak oluşumu tüylenme yapabilme ihtimaline karşın ergenlikten sonra işlem görmeleri tavsiye edilir.

LAZER EPİLASYON İŞLEMİ KİMLERE UYGULANMAZ?

Lazer uygulaması beyaz, kızıl, sarı tüylere sahip kişilere uygulanmaz; sebebi ise lazerin siyaha duyarlı siyah kıl köklerini tahrip etmeye endeksi bir cihaz olmasıdır. Ayrıca hamilelerde, sedef, egzama gibi deri hastalıkları olanlarda, birçok önemli yan etkileri bulunan ağır sivilce ilacı (reokotan aknetrent) kullananlarda, kalp pili olanlarda, sara hastalarında da lazer epilasyon uygulanmamasını Batman Larissa Lazer Epilasyon & Güzellik Merkezi olarak tavsiye ediyoruz.