01
Nis

LAZER EPİLASYONDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

LAZER EPİLASYONDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

 Batmanda lazer epilasyon işlemine başlayacak olan hastalarımız da Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak işlem öncesinde cildin bronzlaşacak kadar güneşlenmemiş ve solaryuma girmemiş olmasına dikkat ediyoruz. Güneşlenmiş bir cilde lazer epilasyon işleminin yapılmadığını unutmayın. Lazer epilasyona başlamadan en az 1 ay öncesinden tüyleri kökünden alma yani ağda veya epilatör işlemleri durdurulmalıdır. Uygulama yapılacak bölge temiz olmalıdır. Parfüm, deodorant veya makyaj var ise iyice temizlenmelidir. Uzun tüylerin işlemden 1 veya 2 gün öncesinden tıraşlaması yapılmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasından sonra işlem yapılan bölgede kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar birkaç saat içinde geçecektir. Uygulamadan sonra cildi güneşe maruz bırakmayın aksi takdirde geri dönüşü olmayan cilt lekeleri oluşabilir. Bu yüzden lazer epilasyon işleminden sonra yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

 

Lazer Epilasyonun Kısırlık Yapma Etkisi Var Mı?

Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak yaptığımız araştırmalara ve gözlemlerimize göre lazer epilasyonun kısırlık yapma etkisi yoktur. Lazer ışınları organlara zarar verecek kadar derine inmez. Lazer epilasyon cihazları kıl kökünü yok etme prensibiyle çalışır ve 755-810 nm derinliğe kadar iner bu derinlikte herhangi bir organa zarar vermez.

 

Lazer Epilasyon Sonrasında Kıllar Tekrar Çıkar Mı?

Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak dünyada ve batmanda lazer epilasyon işlemlerinin bir yıllık süre boyunca ve bir veya bir buçuk aylık sıklıklarla 10 seans yapıldığında kıllarda yüzde 80 oranında azalma olduğu gözlemlenmiştir. Araştırmalara göre daha sonraki 5 veya 10 yıl içinde kıllar tekrar çıkar ama çıkan bu kıllar tüy şeklinde olup tekrardan bir iki seans uygulandıktan sonra yine pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz.

 

Lazer Epilasyonda Tüyler Ne Zaman Biter?

Kişinin kıl yapısına bağlı olarak kılların bitme veya azalma zamanı belli değildir. Kişinin hormonal bozukluğu yok ise 8 veya 10 seanstan sonra kıllarda ciddi bir azalma meydana gelir.

 

Lazer Cihazı İle IPL (Yoğun Işık Atımı) Cihazlarının Farkı Nedir?

Lazer epilasyon cihazları tek bir dalga boyunda ilerlerken IPL cihazları ise etrafa yayılarak dağılır. Lazer cihazları kıl kökünü besleyen melanine yani tek noktaya odaklanırken IPL cihazları ise melanin ve çevresindeki hücrelere etki eder. Bu da diğer tüylerin uyanmasına ve işlem yapılan o bölgenin daha çok kıllanmasına neden olur.