25
Mar

LAZER EPİLASYONUNUN FAYDALARI

LAZER EPİLASYONUNUN FAYDALARI

Lazerler epilasyon vücutta istenmeyen tüyleri (yüz, bacak, kol, koltukaltı, bikini, sırt, göğüs vb.) alanlardan temizlemek için yapılan lazer ışını veya hafif doz elektrik akımı işlemidir. Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi batmanda lazer epilasyon işlemi için kullandığımız son teknoloji cihazlar kılı çevreleyen deriyi hasarsız bırakırken, koyu, kaba kılları seçici olarak hedef alır. Lazerin her bir nabzı saniyenin bir kesimini alır ve aynı anda birçok tüyü yok edebilir. Lazerin her atışı saniyeden kısa bir sürede santimetrenin çeyreği büyüklüğünde bir alanı tedavi edebilir. Üst dudak (bıyık) gibi küçük alanlar bir dakikadan daha kısa sürede tedavi edilebilir. Sırt veya bacak gibi geniş alanlar bir saat kadar sürebilir. Çoğu hasta ortalama üç ila yedi seanstan sonra kalıcı kıl dökülmeleri yaşar.

Lazer Epilasyon Sırasında Ne yapılır?

İşlemden hemen önce, tedaviye tabi tutulacak kıllarınız, cilt yüzeyinin birkaç milimetresine kadar kesilecektir. Lazer estetisyeni, cilt renginizin yanı sıra tedavi edilen kıl rengine, kalınlığına ve konumuna göre lazer epilasyon cihazının çalışma değerlerini ayarlayacaktır.

LAZER EPİLASYONDA BUNLARA DİKKAT!

Lazer epilasyon uygulamasından sonra işlem gören bölgeye en az 30 faktör güneş kremi uygulamanız gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulamadan sonra işlem gören bölgeye 24 saat süreyle sıcak su değdirmeyin. Lazer epilasyon yaptıktan sonra gerektiğinde ağrı kesici kullanabilirsiniz. Lazer epilasyon yaptığınız Bölgede kabuklanma olursa kaşımayın gerekirse yanık, pişik kremi sürülmesini tavsiye ediyoruz. Lazer epilasyon yaptığınız bölgeye cımbız, ağda, tüy dökücü kremler kullanmayınız. Lazer epilasyon yapılan bölgeyi kaşımayın ve keseleme gibi tahriş edici işlemlere maruz bırakmayınız. Lazer epilasyon yaptığınız bölgede yanma iltihap gibi enfeksiyon bulgusu varsa mutlaka işlem yaptığınız merkez ile iletişime geçiz ve bilgi alınız. Yüz epilasyonları sonrasında 24 saat fondöten, allık gibi cildi kapatan ürünler kullanmayınız. Lazer epilasyon işlem süresi alanın genişliğine bağlı olarak tedavi birkaç dakikadan birkaç saate kadar çıkabilmektedir. Mesela bıyık bölgesi 1 veya 2 dakika sürerken sırt veya bacak gibi geniş bir bölge 1 saat sürmektedir.

Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi olarak batmanda lazer epilasyon> işlemi için kullandığımız son teknoloji Diod lazer epilasyon 10-15 günde alexandrite lazer uygulamasında ise bir hafta içinde tüyler kendiliğinden dökülmeye başlar. Lazer epilasyonun uzman estetisyenlerin kontrolünde yapılması çok önemlidir. Lazer epilasyon sağlıklı bir şekilde uygulama yapılacak bölgenin kıl ve cilt tipine göre değerlerin doğru belirlenmesi ve kıl yoğunluğuna kıl kalınlığına rengine göre cihaz ve enerjiyi tespit edilmesi gerekir.