15
Şub

Lazerli Epilasyon Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Lazerli Epilasyon Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Gelişen teknoloji ile birlikte lazer epilasyon cihazlarının da hızlı bir şekilde teknolojiye ayak uydurması sonucu lazer epilasyonun uygulama alanları da hızlı bir gelişme göstermiştir. Batmanda Lazer Epilasyon Larissa Güzellik Merkezimizde son teknoloji cihazlar kullanılarak hastalarımızda lazer epilasyon uygulama bölgeleri olarak geniş bir yelpaze sunmaktayız bunlar arasında yüz, ense, boyun, kulaklar, kol, koltukaltı, bacak, göbek, kalça, sırt, omuzlar, göğüs, bikini gibi hassas bölgelerde bulunmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması bütün vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.
Lazer epilasyon İşlemleri ne kadar sürer?
Larissa Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezimizde lazer epilasyon uygulaması işlemi yapılan bölgenin genişliğine göre değişir. Örneğin bıyık 1 dakikada biterken sırt 1-2 saat sürebilmektedir. Lazer epilasyon işlemi uygulandıktan sonra bazı ciltlerde pembelik veya kızarıklık olabilir. Ancak güçlü bir soğutucu ile birlikte kullanılan lazerlerde, işlem sonrası pembelik-kızarıklık hemen hemen hiç görülmez. Lazer epilasyon işlemi sonrasında hastalarımıza epilasyon yapılan bölgeye bir iki saat cilt kendini toparlayana kadar sıcak su temas ettirmemelerini 24 saat duş alınmamalarını tavsiye ediyoruz bunu dışında insanların epilasyon sonrasında hemen günlük yaşan tınılarına dönmelerinde bir sakınca bulunmamaktadır.
Hastalarımız lazer epilasyon uygulamasından sonra losyon-krem kullanımı gerekli midir diye soru sormaktadırlar. Lazer epilasyon uygulaması kişiden kişiye farklı tepki sonuçları vermekte olup bazı cilt tiplerinde deride kızarıklık meydana gele bilmektedir. Lazer işlemlerinden sonra koruyucu olarak bir takım kremler kullanmak gerekli olabilir ancak kızarıklık oluşmayan bir tedaviden sonra herhangi bir koruyucu krem uygulanmasına da gerek kalmaz. Yanık kremleri kullanılabilir.
Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezimize müracaat eden bayan hastalarımız yüze uygulanan bir genellikle lazer epilasyon uygulaması sonrasında tedaviden sonra makyaj yapılıp yapılamayacağını merak etmektedirler. Ciltte kızarıklık meydana getiren bir lazer tedavisinden sonra kimi makyaj malzemelerinin kullanımı sakınca yaratabildiği akılda tutulmalıdır ancak kızarıklık oluşmayan bir tedaviden sonra işlem gören bölgeye makyaj malzemeleri rahatlıkla uygulanabilir.
Lazer epilasyon işlem sırasında cildinizde kızarıklık meydana gelmişse güneşe çıkmaktan sakınmalısınız. Zira ciltte kızarıklık meydana getirebilen lazerlerle işlem görmeden önce ve işlemden sonra güneşe çıkmak son derece zararlı olabilir. Bu nedenle tedavi süresince güneşten sakınmak tavsiye edilir. En az 30 spf güneş kremi kullanılmalıdır. Ayrıca solaryuma da girilmemesi hastaya tavsiye edilmektedir.