14
Mar

SOPRANO ICE LASER (Diode) BUZ LAZER

SOPRANO ICE LASER (Diode)

Batmanda buz lazer veya ütüleme lazer olarak biline lazer teknolojisinde gelinen son nokta olarak adından bahsettiren lazer epilasyon cihazı. Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezinde kullanılan soprano ıce laser 810 nm derine inen ve önüne hangi kıl tipi gelirse gelsin ayırt etmeyen, sonuç olarak muhteşem etkiler gösteren Alma Lasers tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen lazer cihazıdır. En ince ve açık tüylerde bile etkilidir. Yazın lazer yapılmaz tezini çürüten lazer epilasyon cihazıdır. Kadınların yanı sıra erkeklerde belli bölgelerindeki istenmeyen tüylerden ağrı derecesinin en düşük seviyeye indirildiği Diode ile kurtulabilir. Genellikle yanak, boyun altı ve ense bölgesinde tercih edilen bir lazer epilasyon uygulamasıdır.

Soğuyan başlığa sahip Diode lazer epilasyon cihazı ağrı derecesini de en aza indirir. Diode, başlığı eksi 5 dereceye kadar iner ve seans esnasında kişiye masaj konforu sağlayan bir lazer epilasyon cihazıdır.

Ağrı her ne kadar soğuyan başlık sayesinde azaltılmış ise de ağrı eşiği düşük olanlar için işlem öncesinde lokal anestezik krem sürülebilir. Diode lazer vücudun her bölgesine, tüm cilt tiplerine ve dört mevsim boyunca yapılabilir. Diğer lazer epilasyon cihazlarına karşın ciltte iz bırakma riski çok azdır doğru kullanımında herhangi bir yan etki oluşturmaz.

Batmanda Diode buz lazer ile tedavi genellikle dört ve altı hafta aralıklarla yapılır. Kişinin kıl yapısına bağlı olarak ta seans sayısı arttırılabilir veya azaltılabilir. Tedaviden güzel sonuç alınabilmesi için seanslara düzenli gelinmesi gerekir. İşlemden 1 veya 2 hafta sonra uygulama yapılan bölgedeki tüy ve kıllar kendiliğinden dökülmeye başlar.

İşlemden Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kişi seansa girmeden 2 veya 3 gün öncesinden kıllara kısaltma işlemini yapması gerekir. Uygulama yapılacak bölgede herhangi bir kozmetik ürün var ise iyice temizlenmelidir. Seanslar arasında uygulama bölgesinde ağda ve cımbız kullanılmamalıdır.

İşlemden Sonra Oluşan Yan Etkiler Var Mıdır?

Batman Larissa lazer epilasyon ve güzellik merkezi olarak uygulamadan sonra oluşabilecek yan etkiler kısa süreli yani geçicidir. Kızarıklık ve kıl köklerinde ödem oluşabilecek yan etkilerdir, bunlarda birkaç saate geçer. Çok hassas ciltlerde geçme süresi biraz daha uzar. Kişinin oluşan kızarıklığı gidermesi için işlemden sonra rahatlatıcı epilasyon sonrası losyonlar kullanabilir.